Zabiegi beauty

Nieablacyjny resurfacing laserem ND:YAG

Jest to skuteczna, bezpieczna i mało inwazyjna metoda odmładzania, dzięki której widoczny jest efekt poprawy kondycji skóry bez potrzeby ingerencji w jej strukturę, jak to jest w przypadku laserów frakcyjnych, ablacyjnych.

Zabieg z wykorzystaniem wiązki lasera stanowi efektywne, ale przede wszystkim komfortowe rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z problemami blizn i rozstępów, przebarwieniami, oznakami starzenia, zmarszczkami bądź wiotkością skóry.

Świetnie sprawdza się u osób, które pragną pozbyć się charakterystycznych zmian wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

Laser Nd:YAG działa w średnim zakresie podczerwieni. Dzięki wysokiemu poziomowi rozproszenia wiązka funkcjonuje na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że zdrowe komórki pozostają w niezmienionym stanie, a laser w żaden sposób na nie nie oddziałuje. Jego działanie dotyczy jedynie stref, które składają się z komórek posiadających o wiele więcej melaniny. To właśnie one stanowią cel wiązki. Pochłaniają światło emitowane przez laser, które we wnętrzu błony komórkowej zamienia się w energię cieplną zdolną do uszkodzeń w jej obrębie. To powoduje uruchomienie czynności prowadzących do przebudowy kolagenu, a w efekcie – powstawania nowych, zdrowych komórek.

W przeciwieństwie do metod ablacyjnych, laserowe procedury nieablacyjne, takie jak oferuje laser Nd-YAG, przynoszą znaczącą poprawę kondycji skóry bez uszkadzania naskórka. Wywołane przez laser podprogowe uszkodzenia skóry właściwej skutkują gojeniem ran, stymulacją aktywności fibroblastów i poprawą kondycji włókien kolagenowych. Terapeuta zaleci serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać ciepło, które powoduje emitowana przez urządzenie wiązka światła. Według opinii osób, które miały okazję skorzystać z nieablacyjnego resurfacingu skóry, nie stanowi ono jednak niekomfortowego odczucia, ponieważ naświetlanie trwa jedynie krótką chwilę. 

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona oraz pojawić się delikatny obrzęk. Ten stan utrzymuje się do kilku godzin. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji i już następnego dnia po resurfacingu można nałożyć makijaż i powrócić do codziennych czynności.

Efekt zabiegu jest zauważalny już od 2 do 3 tygodni od jego wykonania. Całkowita wewnętrzna przebudowa skóry, a w związku z tym także dalsza poprawa wyglądu, może w zależności od indywidualnych cech potrwać od 1 do 6 miesięcy.

W przypadku laserowych zabiegów nieablacyjnych służących odmłodzeniu, nie dochodzi do usuwania tkanek – po skończonym zabiegu naskórek jest nienaruszony. Skóra poddana zabiegowi jest naświetlana i dochodzi do nagrzania głębszych warstw skóry właściwej w wyniku czego dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych.

Zabiegi nieablacyjne są bardzo popularne, głownie dlatego, że są bezpieczne i nie wymagają rekonwalescencji pacjenta .

Efekty

Przeciwwskazania

Koszt zabiegu

Peeling węglowy "Black doll"

Do laserowego peelingu węglowego, tzw. Black Doll, wykorzystuje się  Nd:YAG laser Q-switch. Zabieg polega na pokryciu skóry specjalną maską do peelingu węglowego (koloidalna zawiesina węgla). Nakładając emulsję, pomija się powieki, usta i brwi. Maskę pozostawia się na skórze 10-15 minut, aby pozwolić drobinkom węglowa wniknąć w pory skóry, a następnie działać, pochłaniając energię emitowaną  przez światło lasera. Pod wpływem naświetlania laserem dochodzi do mikroeksplozji drobinek węgla, które złuszczają martwy naskórek. Sprzęt wykorzystywany do laserowego peelingu węglowego należy do laserów nanosekundowych, które z bardzo wysoką częstotliwością wysyłają impulsy o bardzo wysokiej energii.

 Tak wysoka częstotliwość zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań po zabiegu, np. poparzeń.

 Zabieg trwa 30-40 minut.

Działanie laserowego peelingu węglowego

Pierwsze efekty laserowego peelingu węglowego widoczne są natychmiast po zabiegu, choć dla osiągnięcia pełnego rezultatu zabiegi należy powtórzyć od trzech do pięciu razy w odstępie dwóch lub trzech tygodni. Laserowy peeling węglowy przynosi następujące efekty:

Ostateczne efekty zabiegu są zawsze zależne od cech osobniczych, na które składają się: wiek, stan zdrowia, styl życia i stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Zalecenia przed i po zabiegu

Laserowy peeling węglowy jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i nie wywołuje działań niepożądanych, jeśli pacjentka zastosuje się do zaleceń przed i po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić łagodny rumień, który ustępuje po kilku godzinach.

Zabieg prowadzony jest bez znieczulenia. Opisuje się go jako bezbolesny, choć w zależności od progu bólu i wrażliwości skóry pacjentka może odczuwać lekki dyskomfort.

Przeciwwskazania

Przekłuwanie uszu - system Sudex 75

Przeciwwskazania

Radiofrekwencja bezigłowa

Masaż Kobido UP

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną, a z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania oraz umówię  wizytę. Jestem przekonana, że z moją pomocą poczujesz się wyjątkowo i będziesz zadowolona z efektu.

Scroll to Top