Makijaż permanentny
Jest to metoda makijażu trwałego, polegająca na wprowadzeniu pigmentu śródnaskórkowo.
Celem makijażu trwałego jest podkreślenie oprawy oczu, łuku brwiowego oraz ust wraz z ewentualna korektą asymetrii tych okolic.
Zabieg mikropigmentacji odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do
wykonania zabiegu. Podczas rozmowy określamy potrzeby i oczekiwania klienta odnośnie makijażu permanentnego, następnie wykonujemy rysunek wstępny imitujący jego efekt, a także dobieramy odpowiednio kolor barwnika.
Kolejnym etapem jest znieczulenie, którego celem jest zminimalizowanie dyskomfortu klienta
podczas zabiegu. Próg bólu zależny jest od indywidualnych cech osobniczych, dnia cyklu, ogólnego samopoczucia oraz pigmentowanej okolicy.
W trakcie zabiegu wykorzystywane są 2 rodzaje znieczulenia: na zamknięty naskórek oraz na
przerwaną jego ciągłość. Gwarantuje to zminimalizowanie bólu, który w większości przypadków
określany jest jako niemal nieodczuwalny.
Pigmentacja odbywa się za pomocą nowoczesnego urządzenia na moduły igłowe, którym wprowadzamy pigment pod naskórek.
Czas zabiegu uzależniony jest od miejsca aplikacji oraz cech indywidualnych naskórka, ale średnio trwa ok.1,5-2h.
Po zabiegu skóra może być nieznacznie podrażniona i opuchnięta w zależności od indywidualnej wrażliwości, dlatego też należy ja odpowiednio pielęgnować preparatami łagodzącymi, które klient otrzymuje od linergisty, dzięki czemu przyspieszony jest proces gojenia. Pełna regeneracja naskórka trwa ok. 21 dni, zaś powierzchowne złuszczenie pigmentu może być osiągnięte już po ok. tygodniu do dwóch. Bardzo ważnym jest, by nie drapać, ani nie skubać łuszczącej się skóry, w przeciwnym razie można utracić przedwcześnie pigment. Musi się złuszczyć samoistnie.
Zalecenia
W przypadku brwi, przez pierwsze 3 dni nie zaleca się smarowania preparatem przyspieszającym gojenie, nie myjemy i nie dotykamy brwi.
Po tym okresie można brwi 2x dziennie delikatnie przemyć przegotowana wodą i delikatnie bez tarcia osuszyć wacikiem, w kolejnych dniach nawilżać. W przypadku kreski na powiece, samej kreski niczym nie smarujemy, zaleca się jedynie żele łagodzące na bazie arniki, bądź kasztanowca, np. FLOSLEK smarując wokół pigmentowanej okolicy. Usta zaś natłuszczamy preparatem na bazie produktów natłuszczających od 1 dnia, w którym była wykonana pigmentacja.
Nasycenie pigmentu bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywne, nawet o 50% mocniejsze niż finalnie po wyłuszczeniu. Efekt końcowy osadzenia i przyjęcia się pigmentu widoczny jest po wygojeniu i wyłuszczeniu strupków. Przez 2 tyg. po zabiegu należy unikać nadmiernej
wilgotności w połączeniu z gorącem, np. sauna. Nie można również korzystać z basenu, nie można się opalać, złuszczać naskórka. Po ok 4-12 tygodniach od pierwszej wizyty wykonuje się zabieg dopigmentowania.
Odświeżanie koloru
Z biegiem czasu makijaż blednie, płowieje, co jest naturalną konsekwencją złuszczania się naskórka, działania promieniowania UV, stosowania pielęgnacji kosmetycznej. Nie można wykluczyć niepożądanych zmian koloru. W związku z tym polecane jest wykonanie zabiegów odświerzających, które wykonuje się w zależności od potrzeb klienta. Średnio efekt makijażu permanentnego utrzymuje się 1-3 lat. Makijaż permanentny nie jest makijażem trwałym, należy go odświeżać wykonując zabieg przypominający. Zaleca się wykonanie tzw. dopigmentowania, co 9-18 miesięcy. Jeśli zabieg uzupełnienia wykonywany jest po dłuższym czasie (gdzie pigmentacja jest już niemal niewidoczna), jego kwota zostanie oceniona po konsultacji.
Makijaż permanentny jest zabiegiem, który przeprowadza się na żywej tkance, czyli skórze. W związku z licznymi, indywidualnymi cechami skóry, oraz w związku z jej metabolizmem, nie jesteśmy w stanie w 100% przewidzieć, jak intensywnie skóra zostanie zapigmentowana oraz na jak długo.
Podobnie jak w przypadku wszelkich pozostałych zabiegów przeprowadzanych na ludzkim ciele, wprowadzanie pigmentów koloru w skórę przy użyciu igieł nie pozostaje bez ryzyka. W bardzo rzadkich przypadkach, w odpowiedzi na zastosowane kolory, mogą wystąpić reakcje alergiczne, bądź podobne do alergicznych, w tym niektóre z poważnymi objawami (ziarniaki, trwałe zmiany skórne, zaburzenia pigmentacyjne, suchość, wrażliwość, łuszczenie się, opuchlizna, etc.), a także podrażnienia skóry (zaczerwienienia etc.), dlatego tu również nie jest udzielana gwarancja na indywidualną tolerancję skórną.
Bezpieczeństwo
Przed zabiegiem, należy wykluczyć przeciwwskazania u Klienta, jednak na proces pigmentacji mogą mieć również wpływ osobnicze cechy układu hormonalnego, immunologicznego, zażywane leki lub kondycja zdrowia.
Podczas przebywania na słońcu i opalaniu się w solarium, obszary skóry poddane pigmentacji należy przykrywać, lub chronić najwyższym faktorem ochronnym.
Podrażnienie skóry pigmentacją, może wywołać pojawienie się opryszczki. Nie ma to żadnego związku z zastosowanym kolorem i samą procedurą pigmentacji, a zależy jedynie od indywidualnego układu autoimmunologicznego. Nie jesteśmy w stanie udzielić na to gwarancji.
W razie wystąpienia opryszczki należy zastosować odpowiedni lek na wirus herpes simplex lub skontaktować się z lekarzem. Przed kolejnym zabiegiem zaleca się zastosowanie odpowiednich środków zapobiegawczych np. lek Heviran.
Biorąc pod uwagę bieżącą wiedzę, usunięcie makijażu semipermanentnego/permanentnego jest możliwe (jeśli w ogóle), wyłącznie z zastosowaniem najnowszej technologii laserowej. Usunięcie pigmentu z dużą zawartością koloru białego nie jest możliwe. Tylko ekspert od laserów może zagwarantować całkowite usuniecie makijażu semipermanetnego/permanentnego.
W razie wątpliwości zalecam skonsultowanie się z lekarzem, zalecenie to dotyczy każdej choroby.
Każda sesja zabiegowa pigmentacji może rozpocząć się dopiero po zaakceptowaniu przez Klienta rysunku wstępnego (projekt i kolor).
W celu zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny bezwzględnie:
- zabieg wykonywany jest zawsze po wykluczeniu przeciwwskazań
- używa się igieł w postaci sterylnych modułów, które są jednorazowego użytku
- używane pigmenty są wysokiej jakości, posiadają karty charakterystyki wymagane w UE, są przebadane dermatologicznie
- zabieg wykonywany jest zawsze w rękawiczkach jednorazowych
Przeciwwskazania do makijażu permanentnego
- Ciąża
- Nieustabilizowana cukrzyca
- Problemy z krzepliwością krwi
- Nowotwór
- Żółtaczka, HIV
- Stany ropne i alergiczne w okolicach podlegających zabiegowi, przerwanie ciągłości skóry
- Aktywna opryszczka
- Wysoka temperatura w wyniku infekcji organizmu
- Zażywanie leków rozrzedzających krew
- Bielactwo
- Świeża opalenizna
- Kuracje sterydowe
- Antybiotykoterapia
- Świeżo przeprowadzone złuszczenie naskórka
- Wiek poniżej 18 roku życia
- Spożycie alkoholu, środków odurzających w ostatnich 24H.
Usuwanie makijażu permanentnego
Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną, a z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania oraz umówię wizytę. Jestem przekonana, że z moją pomocą poczujesz się wyjątkowo i będziesz zadowolona z efektu.